В ніч на 1 квітня 2017 року. У Чаплинці (Херсонська область) в ніч на 1 квітня 2017 року згорів краєзнавчий музей. Пожежники боролися із вогнем понад чотири години. Офіційна причина пожежі поки не встановлена, але очевидці кажуть, що пожежа почалася в перукарні/салоні краси, що знаходиться поруч з музеєм, а тоді перекинулась на музей.
«31 березня о 22:25 до Служби порятунку «101» надійшла інформація про пожежу на вул. Парковій у смт Чаплинка. За вказаною адресою виїхало відділення 22-ї Державної пожежно-рятувальної частини з охорони Чаплинського району. На місці події розвідкою було встановлено, що горить дах міського краєзнавчого музею. Площа загоряння становила 250 кв. м», - йдеться у повідомленні.ДержНС прозвітувалося, що пожежники локалізували займання о 00:10, повністю ліквідували о 03:10. До гасіння було залучено 12 працівників особового складу і три одиниці техніки, у тому числі підрозділ з смт Асканія-Нова.
Разом з цим, очевидці події у соцмережах пишуть, що "Возгорания произошло в салоне, и пошло пехало. А пожарные приехали с порваним шлангом и пустой машиной" без воды". И пока шланг залатали и заправились - всё сгорело".
Як повідомила "Музейному простору" директор музею Олена Привалова, з більш ніж 4000 одиниць основного фонду музею вціліло менше 10%.
Довідка: Чаплинський районний краєзнавчий музей був відкритий в 1980 році в парковій зоні в центрі міста Чаплинка. Фундатором музею став директор Червонополянської школи Іван Максимов. В основу експозиції він поклав власну колекцію сільського інвентарю і предметів побуту, яку допомагали збирати учні та інші мешканці селища. До сьогодні експозиція розміщувалась в 8 залах, де була відтворена природа і далеке минуле краю, основні віхи історії ХХ ст., а також інтер’єр сільської хати з рушниками і старовинними предметами. Саме в Чаплинці народився видатний український драматург-новатор Микола Куліш, який був арештований НКВД як діяч "Розстріляного Відродження" і розстріляний у 1937 році в Сандармосі. Його постать з небуття для місцевих мешканців витягнули музейники у 2016 році, в рамках реалізації проекту з розвитку районних музеїв "Публічна освіта через публічний простір: доступна всім".
Джерело: "Простір Музею"
Немає коментарів:
Дописати коментар